Bobcats přejeli Bulldogs

Katastrofa Trnavy pokračuje. Týmy, které s ní v Bitters lize doteď hráli, mají ze zápasu spíše lepší trénink. Takto by se dalo charakterizovat střetnutí Bulldogs s Bobcats. Přestože Trnava povoláním veteránů a hráčů v záloze dokázala nabrat 25 hráčů na soupisku, zápas dokázal, že není možné hrát bez quarterbacka. Do zápasu nemohl pro zranění nastoupit ani Ryan Seaberg, který roli quarterbacka převzal pro zápas se Steelers. Proti Bobcats se na této pozici představil Jakub Frančovič. I přes velkou snahu toho příliš nevytvořil.

Bulldogs šli v úvodu na příjem a hned z první akce zápasu se ukázalo, jak bude celé střetnutí vypadat. Přihrávku Frančoviče nezachytil receiver Klokner a ta přistála přímo do náručí příbramského Vitiše, který si doběhl pro „pick six“. Následné drivy Bulldogs vypadaly v podstatě úplně stejně. Bulldogs šli prakticky vždy po třech akcích na punt a Bobcats z každého svého drivu skórovali. Obrana Trnavy tentokrát nedokázala bojovat jako se Steelers. Výběr akcí soupeře, nepozornosti v coverage, nezkušenost některých hráčů a špatné skládání Trnavy napomáhal hladkému průběhu útočných drivů Příbrami. Útok si rozdělil 4 touchdowny v první čtvrtině na 2 běhové a 2 passové, když se do statistik zapsali Maynard, Cruz, Kohut a Allen.

Druhá čtvrtina nepřinesla žádnou změnu. Bobcats se podařilo zopakovat výkon z první čtvrtiny, kdy tentokrát skórovali 5 touchdownů. Kohut, Datel, Vitiš a Cruz si rozdělili zářezy. Obrana Bobcats sice touchdown nezopakovala, ale i tak chytala jeden interception za druhým. Je pravda, že ani receiveři Bulldogs svému quarterbackovi příliš nepomáhali.

Druhý poločas se již rychle dohrál víceméně z povinnosti. Na post quarterbacka Bulldogs se dostal receiver Jozef Klokner, ale ani on změnu v předvedené hře útoku nezaznamenal. Bobcats si tak odvezli domů zaslouženou a pohodovou výhru. Bulldogs se po čtyřech odehraných zápasech mohou těšit na volný týden. Přes smolný úvod sezóny se dostali především bojovností.


〈 Autor: Juraj Balog, zdroj: www.caaf.cz