Bobcats se reparát vydařil, doma porazili Lions

Velikonoční neděli se rozhodlo strávit na hřišti v Příbrami necelých 200 diváků. Oba týmy přijely s motivací získat první vyhru, protože vstup do Bitters ligy nebyl ani pro jeden tým příliš úspěšný. Coin toss vyhráli Lions a zvolili volbu v druhém poločase. První drive Bobcats zdaleka nepřipomínal útočné trápení z minulého týdne a hned první drive se jim podařilo proměnit v 6 bodů. Potvrzeni kopem ovšem nebylo úspěšné.

Po vzoru o 100% lepšího výkonu útoku se i obrana Bobcats ukázala v lepším světle a držela Lionsky útok daleko od endzóny. Obrana svůj suverenní výkon korunovala 95yardovým interceptionem, který pro touchdown vrátil Fabian Hurtado. Hrou za 2 body se touchdown nepodařilo potvrdit, proto se skóre měnilo na 12:0 pro domácí.

Obrana Bobcats se blýskla i v dalším drivu, kdy dalším interceptionem přispěk Jan Jadrný. Do poločasu se Bobcats podařilo skórovat ještě jednou, a to díky běhu quarterbacka Craiga Maynarda (opět bez potvrzení), zatímco Lions pouze korigovali skóre field golem na 18:3.

Poločasová přestávka přišla Lions očividně vhod, hned v jejich prvním drivu se jim dařilo hýbat s míčem podstatně efektivněji a poměrně rychle dosáhli díky úspěšně zachycené přihrávce Matúše Lukačika prvního touchdownu. Lionský kicker Ondřej Šisl se nemýlil a rozdíl ve skóre se Lions podařilo stáhnout na pouhých 8 bodů.

Útok Bobcats pokračoval v nasazení z prvního poločasu a další změna skóre na sebe nenechala dlouho čekat. Opět se prosadil quarteback Maynard a i za pomoci prvního proměněného potvrzení kopem zvýšil rozdíl ve skóre na 15 bodů.

Lions zbývala pouze poslední čtvrtina k dosažení vytouženého prvního vítězství v Bitters lize a na jejich nasazení to bylo znát. Nejenže se jim podařilo opět skórovat, o jejich první běhový touchdown se postaral Viktor Senčák, tak i obrana Lions začala přehrávat unaveným dojmem působící Bobcats.

Útoku Bobcats se tak podařilo skórovat už jen field goalem. Z 38 yardů se blýskl nováček seniorského tymu, ještě loni junior, Sebastián Tesařík. Zbývalo 9 minut do konce zápasu a hra se změnila v nervózní přetahovanou o každý yard. K atraktivitě závěru nepřispěla ani spousta prohřešků proti pravidlům na obou stranách.

Lions se ještě podařilo snížit na 28:23 během quarterbacka Kurtise Wallse a potvrzeným kopem. Ani šance, kterou od Bobcats Lions dostali v poslednich vteřinách, na výsledném skóre nic nezměnila. Bobcats pusobili oproti minulému zápasu jako úplně jiný tým a příbramští fanoušci mohli shlédnout výhru. Lions musí počkat minimálně dva týdny. Po bye weeku je čeká doma Ostrava.


〈 Autor: Michaela Rom, zdroj: www.caaf.cz