Druhá nula v řadě, Steelers si poradili s Bulldogs

Jako by si Ostrava a Trnava vyměnili úlohy z loňského ročníku Bitters ligy. Vzájemná bilance obou týmů byla ve prospěch Trnavy. Ani jednou Ostrava Trnavu neporazila, ale nikdo nepředpokládal, že by si mohla Trnava tuto bilanci udržet. Nastoupit do zápasu bez quarterbacka (Bútora i backup Daniš, případně Fečko jsou zranění) a chtít vyhrát zápas je víceméně nemožné. Útoku tak velel Ryan Seaberg. Ostrava na druhé straně navázali na svůj poslední zápas, kdy překvapivě porazila Příbram Bobcats. Před tímto zápasem Steelers posílili o dalšího hráče, finského quarterbacka Oskara Drackilu. Coin toss vyhrála Ostrava a zvolila příjem.

První poločas byl ve znamení zlepšeného výkonu Bulldogs oproti předcházejícím zápasům. Smůlu ale Bulldogs ne a ne zastavit. Už tak zdecimovaný kádr dostal v prvním drivu další ránu, když se zranil starting cornerback Trnavy. Ostravě se skórovat nepodařilo, když úvodní driva zakončila trnavská obrana interceptionem Jakuba Fančoviča. Co se nepodařilo útoku Steelers, to zvládla obrana. Bulldogs rozehrávali z vlastních 2 yardů a defenzivní lajna Ostravy zastavila soupeře ve vlastní endzóně, čímž si připsala první dva body zápasu. V dalším drivu se Trnavě opět podařilo zastavit útok Ostravy, ale vlastní chybou darovala při puntu míč opět soupeři, navíc hluboko ve vlastním poli. Tuto výhodu využila Ostrava k úspěšnému field goalu. Z následného drivu Bulldogs museli odkopávat téměř z vlastní goalline a Steelers vrátili punt až na 25 yardů od endzóny. Tentokrát se Steelers podařilo skórovat. Pro touchdown si doběhl Dominik Dvorský.

Druhá čtvrtina přinesla velmi podobný průběh jako ta první. Ofenzíva Bulldogs byla většinou vyhnána po třech akcích. Steelers se podařilo hned ze svého prvního drivu druhé čtvrtiny skórovat touchdown. Opět Dominik Dvorský. Útok Bulldogs nic nepředvedl a po dalším puntu z hloubky vlastního pole daroval Ostravě výhodnou pozici. Tentokrát začínali Steelers 30 yardů od endzóny. Obraně Bulldogs se alespoň podařilo zastavit soupeře na úspěšný field goal. Druhé safety zápasu přišlo při kickoff returnu Bulldogs, kdy returner Bulldogs zaklekl s míčem ve vlastní endzóně a rozhodčí vyhodnotili situaci tak, že se hráč dostal do vlastní endzóny úmyslně. Poločas skončil 24:0 pro Ostravu.

Ve třetí čtvrtině skórovali opět jen hosté. Dva běhové touchdowny Dominika Dvorského, který se postaral o všechny touchdowny zápasu, a field goal Jiřího Šimečky upravily skóre na konečných 0:41. Bulldogs může těšit alespoň fakt, že obrana nepustila jediný touchdown vzduchem od nového quarterbacka Steelers.

Steelers zatím narazili na dva slabší nebo zatím nerozehrané soupeře. Ostrý test je čeká příští týden doma se Stallions. A Bulldogs? Ti musí znovu bojovat o holé přežití, ale z výkonů je znát, že se tým nevzdává a bojuje dál.


〈 Autor: Juraj Balog, zdroj: www.caaf.cz