Letem světem: Lions a Bobcats doplatili na menší sehranost

V nejvyšší lize se loni představila celá řada kvalitních importů. Hence, Brooks, Ellison nebo Silva předváděli skvělé výkony a táhli své týmy k vítězstvím. Z loňské široké sestavy importů se nikdo nevrátil, a to včetně trenérů. Přestože týmy věděly, co mohou od loňských posil očekávat, tak si do svých týmů přivedly posily nové. V některých případech to bylo předvídatelné. Asi nikdo nečekal, že by se do Trnavy vrátil Hence, který měl neuvěřitelně dominantní sezónu. Na druhou stranu například Brookse do Lions nepustil japonský tým. U Silvy nebo Walla se spekulovalo, že by se mohl alespoň jeden z nich vrátit. Žádný tým nemůže letos využít sehranost českých hráčů s importy. Výhodu mají Black Panthers, kteří mohou především z kraje sezóny těžit z dlouhodobé sehranosti. Mohlo to hrát roli v 1.kole v zápase s Lions?

LionsBobcats po prohraných zápasech uváděli nesehranost jako jednu z příčin prohry. Především u Bobcats to bylo extrémně znát. Quarterback Příbrami odehrál zápas s Ostravou bez jediného tréninku se svým novým týmem. Pestrý mix zahraničních posil Bobcats si v prvním zápase nesedl. To, že útoky Lions a Bobcats potřebují čas na sehrání, bylo evidentní. Lions skórovali 9 bodů, Bobcats 0.

Steelers před sezónou hlásili vysoké ambice. První zápas měl napovědět. Vedle nebyli. Výhra 19:0 na hřišti Bobcats potvrdila vysoké ambice ostravského týmu. Tým vedle importů táhli quarterback Dudek a running back Dvorský. Skvělou vizitkou pro obranu je 0 proti Bobcats. Dalším testem Steelers bude venkovní zápas s Bulldogs. Vzhledem k výkonu Trnavy s Pardubicemi budou Steelers velkými favority.

Některé statistiky nemusí nutně potvrzovat výsledek. Black Panthers stačilo k vítězství 6 zkompletovaných passů pro 89 yardů. Steelers a Dudek také nepotřebovali víc než 6 kompletních passů. Stallions zvítězili s pouhými 33 akcemi v útoku. Skórovat 39 bodů za 33 akcí, to už je slušná efektivita útoku. Něco, co loňskému útoku Stallions zoufale chybělo. Naopak některé statistiky dokáží udělat dobrý obrázek o průběhu zápasu. Bobcats získali v útoku pouze 34 yardů a ztratili 79 yardů na faulech.

Touchdown steelerského Wildunga neměl platit. Míč mu byl vyražen dřív, než stihl doběhnout do endzóny. V Czech Bowlu bude poprvé zaveden videorozhodčí, který bude předcházet podobným kontroverzním situacím. Pro Bobcats je to ale jen malá útěcha. Pro rozvoj amerického fotbalu ale jedině dobře. Nikdo nechce, aby se opakoval loňský závěr finále.

Po prvním týdnu, kdy se hrála pouze Bitters liga, odstartuje o víkendu i 3.Liga. Premiérový zápas bude čekat na Hradec Králové Dragons. První zápas se zkušenými Titans bude velkou zkouškou hradeckého týmu. Budou to pro Hradec tvrdě získané zkušenosti nebo Dragons ukáží, že jsou schopni hrát vyrovnané zápasy?


〈 Autor: Radim Kroulík, zdroj: www.caaf.cz