Postview #17.2

Bitters liga

Stallions doma porazili Lions 33:29 a leckde se píše o zaskočení favorita, překvapivé výhře a podobně. Jakoby se nějak zapomnělo, že oba loňské zápasy byly také vyrovnané a předzápasové tipy v Pick´em byly jen 40:60. Takže ano, mírný underdog vyhrál, ale až takový šok to asi nebyl. Domácí QB Reggie Langford i podruhé zahrál velmi dobře (2 TDs hozené, pro 3 doběhl) a opět velmi dobře zahrála obrana. Modrooranžový QB Kurtis Walls sice hodil 4 TDs a skoro 400 yardů, ale také hodil 3 interceptiony. Nakonec ale možná rozhodl fumble Šimona Jeníka, který v posledním, tedy potenciálně vítězném, drajvu zápasu ztratil míč, aniž by se jej někdo dotkl.

Zatímco v Pardubicích se odehrálo drama víkendu, tak v Trnavě šlo o blowout víkendu. Prohra Bulldogs s Black Panthers 0:65 je nejvyšší prohra Trnavy od vstupu do české soutěže a, a zde jde o docela překvapivé zjištění, nejvyšší výhru Black Panthers vůbec. Nejpodstatnějším poznatkem zápasu bylo odstoupení domácího QB Borise Bútory, jakoby trnavských problémů se sestavou nebylo už tak dost. Jinak o zápase asi nejlépe vypoví to, že domácí měli total offense 1 (slovy: v součtu jeden yard získaný za celý zápas) a hosté 203. U PBP nejde mluvit o tom, že by něco dělali špatně, vždyť v podstatě všechny jejich drajvy skončili touchdown, ale celkových dvě stě yardů v součtu obou týmů podívanou skutečně neskýtá. Pro srovnání: v Pardubicích diváci viděli v součtu 850 získaných yardů…

3.Liga

Jako druhá z kvarteta lig začala i 3.Liga a vždy šlo o docela zajímavé páry. Vítěz loňského Iron Bowlu, Gladiators, vyhráli v Pardubicích nad Bucks 0:54, když Ondřej Pavlas hodil 6 touchdownů (čtyři do rukou Vojtěcha Mašity). 6 kusů je slušný výkon, nejen ve třetí lize. Bucks byli jedním z týmům, kterým nebylo po chuti původní zařazení do 4.Ligy, ale výsledek příliš nenaznačuje, že šlo o nespokojenost oprávněnou a nic na tom nemění ani fakt, že vloni stejném soupeři pustili dokonce sto bodů. Útočné body nezapsal ani Trutnov, tedy další z „nespokojených“, s Mustangs doma prohrál 0:28. První výhry mají i Mammoths, kteří doma otočili s Hellboys na konečných 26:6 a vloni ještě druholigoví Titans, který doma porazili úplné nováčky z Hradce 39:0.


〈 Autor: Michal Rosíval, zdroj: www.caaf.cz