Postview #17.3

Bitters liga

V zápase neporažených drželi Stallions s Black Panthers krok v lichých čtvrtinách, v sudých ale domácí odskakovali a výsledkem byla docela přestřelka v podobě výsledku 52:28. PBP tak podruhé za sebou pokořili padesát bodů a zůstávají neporaženým týmem. Mimochodem, mají sice šest titulů v řadě, ale bez porážky celou sezónou prošli jen jednou, v roce 2014.

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř – řekl si útok Bulldogs a po celkovém zisku pouhého yardu v zápase s Black Panthers ještě ubrali a v zápase se Steelers z toho bylo dokonce osm ztracených yardů. V Trnavě ale letos opravdu ne že pijí kalich hořkosti, tam tu hořkost pijí po vědrech. Pro Steelers tak po výhře 0:41 nebylo problém udržet druhé vítězství bez inkasovaného bodu. Jejich první zápas, v neděli se Stallions, ale teprve ukáže, jak se letošní ostravské věci mají nebo jestli zatím měli jen neskutečnou kliku na soupeře. Passový útok Steelers totiž opět příliš nezážil, čísla mladého finského QB Oskara Drockilly jsou: 73 naházených yardů, 2 interceptiony a 4 sacky. Po zemi je už jinačí písnička – Dominik Dvorský tentokrát z pouhých 9 (!) pokusů vytěžil 205 yardů a 4 touchdowny!

Ve třetím víkendovém zápase svou sílu naznačili Bobcats a ukázali, že když spolu párkrát potrénují, tak už to nemusí být taková marnost jako v prvním kole. A na rozdíl od loňska letos nějaká ta ztráta v základní části vadit nemusí, protože do klíčové fáze postupují týmy čtyři, nikoliv pouze dva. Tím se samozřejmě mohou chlácholit po prohře 28:23 i Lions. Minulý týden prohráli o čtyři body, teď o pět, ale tato matematika je neúprosná a říká „0-3, páté místo“.

Mimochodem výhra Bobcats je zatím překvapením sezóny – poměr tipů v Pick´em byl 13:87. Rukavice je tedy hozena.

2.Liga

Druhá liga začala bitvou o Brno a zatím se dá říct, že zápas je v poločase vyrovnaný, rozhodnou pátá až osmá čtvrtina. V překladu: první zápas skončil remízou 21:21 a vítěze (druhý zápas už nerozhodně skončit nemůže) určí až druhý zápas na tomtéž místě. Sígrs sice v poločase vedli 13:0, ale nakonec remízu zachránil až pár sekund před koncem Filip Ondrášek, když svůj touchdown ještě potvrdil za dva body. Jestli se letos o Brno bude hrát dvakrát nebo třikrát, k tomu by něco chtěli říct hlavně Blades, kteří vyhráli 10:22 v Plzni. Hippos měli v prvním kole volno.

4.Liga

Po odstoupení Warriors se situace vyvinula tak, že v západní skupině hrají Nordians a Foxes tak trochu dvojzápas o postup do Iron Bowlu a jeden a půl nohy v něm mají Nordians po výhře 32:0. Ve východní skupině se tak trochu (nebo i trochu víc) v tichosti odehrál bez většího přehánění comeback sezóny – hlavním coachem Sharks byl v souboji s druhým týmem Sígrs Jaroslav Mrowiec, bývalý reprezentant a hlavně duše i tělo dnes již zaniklého klubu Havířov Devils. Třinec v Brně přivedl k výhře 9:54. Ve druhém zápase skupiny Východ vyhrály doma Dietos nad Golems 14:7.

Flag

O víkendu začaly i obě flagové soutěže. První turnaje juniorů zvládli bez porážky Bobcats a Steelers. Ostrava se na čelo dostala i mezi žáky, kteří ale začali turnajem neúplným, když se Bucks k zápasům nedostavili a jejich zápasy byly kontumovány.