Trápení Bulldogs pokračuje

Zápas s jasným favoritem měl průběh přesně podle předzápasových prognóz. Zraněními zdecimovaní Bulldogs od začátku nedokázali udržet krok. Do útoku se jako první dostala Trnava vedená Bútorou. Po nepopulárním tři a ven přišla první hrubka domácího týmu. Kutálejícího míče po puntu se trnavský hráč jen lehce dotkl a celý tým odcházel pryč. Situace využil pohotový Štiegler, který vzal volný míč a posunul ho až na 35 yardů od endzóny.

Black Panthers stačily 4 akce, aby Dundáček našel v endzóně Wajtra. V podobném duchu se vedl celý zápas. Trnavský útok se na hřišti moc nehořál a Black Panthers využili každou příležitost ke skórování. Do první čtvrtiny stihli skórovat Klemš, Plaček a Štiegler. Početně oslabené Trnavě tak šlo především o to, dohrát zápas bez zranění.

To se jim bohužel nepodařilo. Prokletí Bulldogs si vybralo další vysokou daň. Po touchdownu Viñala z kickoff returnu se v první útočné akci Bulldogs zranil quarterback Boris Bútora. Ofenzivní lajna nezvládla velký tlak od defenzvní lajny soupeře a levý tackle spadl Bútorovi ze strany na koleno. Zatím není jisté, jak dlouho bude Bútora mimo hru.

Na quarterbacka Bulldogs se dostal Marek Daniš. I on se musel vypořádat s velkým tlakem obrany Black Panthers. Hned v prvním drivu zachytil Danišův pass Augusta, který si doběhl až pro touchdown. Největší zmar trnavského útoku doložilo safety ve čtvrté čtvrtině. V první akci čtvrté čtvrtiny se Daniš dostal pod tlak a zahodil míč zpět tak, že prolétla vlastní endzónou.

Pro Black Panthers to byl dobrý zápas pro nacvičení special týmů. Pražský tým skóroval z kickoff returnu i punt returnu. Pro soupeře poučení, že kopat na Viñala je pouze na vlastní nebezpečí. Větší test čeká na suverénní PBP tuto sobotu, kdy doma přivítají Stallions. Zápas týmů s bilancí 2-0 by měl nabídnout atraktivní podívanou. Trnavu čeká Ostrava, která je povzbuzena skvělým výsledkem z Příbrami.

 

 


〈 Autor: Radim Kroulík, zdroj: www.caaf.cz