Zmar, Bulldogs neměli se Stallions šanci

Trnava se trápí celou sezónu a ani tentokrát to nevypadalo lépe. Obě mužstva byla v okleštěných sestavách, když Trnava nastoupila v počtu 22 hráčů a Stallions na tom s 28 hráči nebyli o moc lépe. Trnava se nadále trápí se zraněními na klíčových postech. Zápas opět potvrdil, že bez quarterbacka to nepůjde. Statistiky hovoří sami za sebe. Bulldogs získali jeden první down za celý zápas. Útok Bulldogs čeká na body od prvního kola.

Zápas měl standardní průběh jako všechny zápasy s Bulldogs. Trnavský útok se na hřišti většinou ohřál pouze na tři akce. I na punt musela Trnava nasadit až třetího hráče. Obrana Bulldogs se přes snahu nepodařilo zastavit útok Stallions vedený Langfordem, který rozdával jeden přesný pass za druhým. Alespoň malým úspěchem obrany Bulldogs je běhová obrana, která povolila 84 yardů. Bohužel pro Trnavu, vzduchem to šlo Pardubicím o poznání lépe. Pět passových touchdownů je jasným důkazem. Stallions tak do druhého poločasu mohli nasadit backup quarterbacka a snažili se dohrát zápas bez zranění. Svůj cíl Stallions splnili. Jednoznačná výhra 55:0 a bez zranění, což si po zápase pochvaloval hlavní trenér Stallions Petr Košťál.

Trnava se sice snaží, ale na tuto sezónu nebudou vzpomínat v dobrém. Obrana by ještě dokázala odolávat soupeřům, ale je to především útok Bulldogs, který dostává svůj tým do špatných pozic. Výhled do budoucna není pro trnavský tým o nic lepší. Návrat klíčových hráčů je v nedohlednu a do města přijedou Prague Lions. Na Pardubice čeká dvojzápas s Příbramí Bobcats. Nejprve na hřišti Příbrami, následně v rámci Bitters Doubleheaderu v televizním zápase.


〈 Autor: Juraj Balog, zdroj: www.caaf.cz