Preview Black Panthers – Steelers

Na sváteční úterý je naplánována repríza loňského finále. V nezvyklý den se na hřišti v Uhelných skladech střetnou Prague Black Panthers a Ostrava Steelers. Loňští finalisti vstupují do zápasu v rozdílném rozpoložení.

Black Panthers si zatím úvod v Bitters lize mohou pochvalovat. Dva zápasy, dvě jednoznačné výhry. Všechno klape jak má, navíc se týmu vyhýbají zranění. Ve statistikách patří Black Panthers téměř v každé kategorii první místo. Výjimkou je běhový útok, kdy Sígrs dokázali naběhat více yardů. Black Panthers ale dominují v těch nejdůležitějších statistikách, a to je scoring offense a scoring defense. Útok Black Panthers má zatím 48,5 bodů na zápas, obrana má průměr 1,5 inkasovaných bodů. V Praze tak funguje útok i obrana. O kvalitách special týmů v čele s Markem Hruboněm se měli diváci možnost přesvědčit v televizním zápase s Lions.

Pokud se Black Panthers vyhnou zranění, bude jen obtížné s nimi držet v zápase krok. Běhový útok vede americký Young, ve vzduchu má Dundáček oporu ve Woleském a Štieglerovi. Do obrany se postupně vrací Jan Kabát. Soupeř Black Panthers tak bude muset hrát téměř za hranici svých možností a být v absolutní pohodě.

To se bohužel momentálně nedá říct o Steelers. Týmu se zatím nedaří podle představ. Obrana zatím není tak pevná jako v loňské sezóně. Pozitivem je alespoň návrat Griffetha po zápasové stopce. Jenže místo něj zase budou chybět Kavický a Wildung. Hrající trenér Luke Wildung navíc v Brně odehrál svůj poslední zápas za Steelers, protože přestoupil do Alligators.

K tomu přidejme, že quarterbackem nejspíše nebude ani Michal Dudek, který hrál proti Sígrs. Obsazení pozice quarterbacka je zatím s otazníkem. Podle informací přichází v úvahu další zápas Alana Kosniovského. O jeho příběhu si můžete přečíst v článku na iDnes. Případně to na sebe vezme hlavní trenér Garrett Griffeth. Prognózy tedy zatím nejsou nakloněné k vyrovnanému duelu, který Steelers dokázali sehrát v loňské základní části. Běhový útok, který zdobil loňský ostravský tým se hledá. Dominik Dvorský a zbytek backfieldu Steelers je momentálně na čtvrtém místě v běhovém útoku. Steelers to nejde ideálně ani po zemi ani vzduchem. Což proti obraně Black Panthers není ideální stav. Pražský tým určitě bude chtít vyhrát podobně vysokým rozdílem jako předcházející své duely letošní sezóny. A v současné konstelaci všech faktorů se jim to může podařit. Steelers se navíc potřebují vyvarovat velkému počtu faulů. Ve třech zápasech odevzdala Ostrava v průměru 121 yardů v penaltách, což je nejvíc v lize.

Steelers tak nečeká vůbec lehká cesta do Prahy, naopak Black Panthers mohou ještě více potvrdit letošní suverenitu. Zápas Black Panthers – Steelers začíná v 15:00.

〈 Autor: Radim Kroulík, zdroj: www.caaf.cz 〉