Preview #18.7

Pomalu se nám rýsují scénáře do playoffs. V Bitters lize mají pevné místo v tabulce Black Panthers a Lions. Boj je tak rozpoután o třetí a čtvrté postupové místo. Právě souboj třetího se čtvrtým nás čeká v Ostravě. Mustangs budou v Ústí bojovat o zachování šancí na Silver Bowl. O víkendu nás čeká osm zápasů. Co od nich očekávat?

Bitters liga

Prague Lions – Pardubice Stallions
V Hostivaři proti sobě nastoupí týmy s opačným rozpoložením. Lions se vezou na vlně výher, Stallions bojují především s marodkou a úzkým kádrem. Pražský tým má bilanci 5-1 a je ve výborné pozici na druhou příčku základní části Bitters ligy, která zajišťuje domácí prostředí pro semifinále. I to mohlo hrát v loňské sezóně roli, když museli Lions na prohrané semifinále odcestovat do Ostravy. Výhra nad Stallions by již pražskému týmu garantovala „vítěznou sezónu“. Od druhého zápasu začal tým šlapat a stabilně kvalitní výkony předvádí útok i obrana. Už je to více než měsíc, kdy Lions odehráli vyrovnaný zápas. Jejich poslední tři zápasy (dvakrát s Alligators a jednou s Patriots) ovládli Lions suverénně. Zach Bartlow se dostal do formy a vede mezi quarterbacky v yardech i touchdownech. Bartlow nejčastějši ve vzduchu hledá Marka Suchého, který má nejvíce yardů v lize mezi receivery. K němu se přidávají Roba a Hamza. Produktivitu zraněného Lukáše Růžka dokázal nahradit Filip Ječný. Útok Lions je tak velmi těžké zastavit, což dokládá počet bodů v posledních zápasech (49 a 51 s Alligators, 57 s Patriots).

Navíc velkou zbraň mají Pražané v obraně. James Brooks stojí jako základní stavební kámen pevné obrany. Ta v posledních čtyřech zápasech inkasovala dohromady 19 bodů a dvakrát z toho nepovolila ani bod. Kombinace produktivního útoku a dominantní obrany dělá s Lions velmi silný tým, který je právem na druhém místě tabulky. Proti Stallions je ale nečeká úplně jednoduchý zápas.

Stallions do týmu přivedli quarterbacka Douglese Webstera, který hned posunul tým z otloukánků (proti Sígrs a Black Panthers) zpět k vyrovnanému duelu proti Steelers. V Pardubicích jeden problém vyřešili, ale na stole mají další. Zranění na všech pozicích a navíc stopku má pravděpodobně nejlepší český obránce Stallions, Jakub Smutný. Prohra se Steelers z minulého víkendu výrazně nalomila semifinálové šance a s bilancí 1-4 už Stallions nemají prostor pro zaváhání. Vyrovnaný zápas se Steelers, kdy ještě 2 minuty před koncem zápasu Stallions vedli, dává pardubickému týmu naději, že by to s Lions nemuselo být ztracené. V porovnání se zápasy proti Sígrs a Black Panthers určitě. Hlavní otázkou v útoku bude, jestli se podaří zpomalit Brookse a zároveň passový útok Lions. Pokud si chtějí Stallions zachovat postupové šance, je to pro ně prakticky povinné vítězství.

Zápas Lions – Stallions začíná v sobotu od 14:00. Soutěžící Pick’em věří i s 29,5 bodovým handicapem pražskému týmu.

Ostrava Steelers – Brno Sígrs
Souboj třetího se čtvrtým a oba týmy mají bilanci 3-2. Ve hře je tak hodně. Steelers si výraznou změnou v útoku prošli minulý týden, kdy poprvé nastoupil quarterback Wilken. Podobnou změnou projdou po tomto zápase i Sígrs. V útoku by totiž na klíčovém postu měl nastupovatt Henri Väänänen. Proti Steelers ale budou Väänänen i Nannberg chybět, dle dohody mezi týmy. Sígrs se po smolném startu, kdy dvakrát těsně prohráli v závěru, podařilo odrazit k lepším výsledkům a tři výhry v řadě je momentálně řadí do hry na jedno z míst do playoffs. Dva zápasy s Patriots ale ukázaly, že se k vítězství nad papírově lehčím soupeřem pořádně nadřeli. V prvním duelu ukořistil vítězství pro Sígrs až 5 minut před koncem Lindsey kickoff returnem. V tom druhém musel brněnský tým smazávat manko 14 bodů.

V Ostravě věří, že se jim vše zlé podařilo překonat a směřují k lepším zítřkům. První důležitý krok udělali s Pardubicemi, dalším krokem jsou Sígrs. Vítězství by Ostravu posunulo blíže k alespoň třetímu místu, čímž by se v semifinále vyhnuli Black Panthers. V Ostravě ale určitě stále upírají zrak na druhou příčku. Teď ale musí odrazit nápor „zespodu“. Do útoku se vrací po zápasové stopce Dvorský, takže teď bude ostravský útok v plné síle. Uvidíme, jestli se Ostravě podaří naplnit očekávání, které vložili do quarterbacka Wilkena. Cílem má být vybalancovaný útok po zemi i vzduchem. V obraně se Ostrava musí zaměřit na hlavní cíl, a to je Lindsey. Ať už se drobný Američan postaví na hřišti kamkoliv, je každou akci velkou hrozbou. Hrající trenér Garrett Griffeth ho určitě bude mít v hledáčku a nespustí z něj oči.

Zápas Steelers – Sígrs začíná v neděli od 15:00. V Pick’em věří více soutěžících domácím Steelers.

Prague Black Panthers – Brno Alligators
První vzájemný duel jasně vykládá karty na stůl. Black Panthers budou jasným favoritem. Co ale jiného očekávat od týmu, který po čtyřech zápasech má skóre 146:6. Alligators v prvním duelu dokázali zaznamenat jeden field goal, čímž se postarali o polovinu obdržených bodů Black Panthers. Pražský tým si v Bitters lize počíná suverénně, navíc prochází zápasy bez zranění na klíčových postech. V CEFL už Black Panthers skončili, když minulý víkend podlehli Wrocławi. Soustředit se tak mohou na Bitters ligu. Zatím se ale nenašel soupeř, který by je naplno otestoval.

Alligators jsou na páté příčce s bilancí 2-3. Po tomto víkendu již budou mít před sebou zápasy se Steelers, Stallions, Sígrs a Patriots. Pro Alligators je to určitě příznivější část základní části. Dobrým finišem se Alligators mohou ucházet o účast v playoffs. Zápas s Black Panthers na tom nic nezmění. Pro Brno to tak bude získávání zkušeností a ukázat, že se od posledního vzájemného duelu tým posunul. Alligators se ještě nemohou opřít o výkony Luka Wildunga, který stále nemůže nastoupit. V útoku tak bude hrozit především David Kilian, jenž prožívá vydařenou sezónu.

Zápas Black Panthers – Alligators začíná v neděli od 15:00.

2.Liga

Ústí nad Labem Blades – Prague Mustangs
Blades minulý víkend výrazně zatřásli tabulkou 2.Ligy. Vítězstvím nad Mammoths se posunuli na první příčku. Proti Mustangs budou chtít potvrdit kvalitu a zároveň si výrazně zvýšit šance na účast v Silver Bowlu. Proti Mammoths se zaskvěla především obrana, která až do poslední minuty zápasu udržela Přerov na dvou field goalech. Jedinou skvrnou, která ale obranu Blades nemusí mrzet, je inkasovaný 85yardový touchdown z poslední minuty zápasu.

Na Mustangs čeká důležitý zápas. Momentálně jsou s bilancí 2-1 na čtvrté pozici a pokud se chtějí udržet v pelotonu s Blades, Mammoths a Gladiators, potřebují zvítězit. Pražský tým bude chtít odčinit prohru s Gladiators 12:47. Především útok se bude chtít dostat na produktivnější vlnu. S Gladiators totiž dali pouze jeden touchdown. Proti obraně Blades to ale nebude vůbec jednoduché.

Zápas Blades – Mustangs začíná v sobotu od 15:00.

Prague Hippos – Přerov Mammoths
Hippos zatím čekají na první vítězství v sezóně a se skóre 7:107 čekají také na větší produktivitu útoku. Proti Mammoths to bude ale velmi těžké. Mammoths ve čtyřech zápasech inkasovali 21 bodů. V prvním vzájemném duelu se Mammoths první poločas rozjížděli, ale nakonec zvítězili přesvědčivě 33:0. K vítězství tak Hippos budou potřebovat předvést heroický výkon. Mammoths vstoupí do zápasu s extra motivací, protože určitě budou chtít odčinit prohru s Blades. A odnést to mají Hippos.

Zápas Hippos – Mammoths začíná v neděli od 12:00.

3.Liga

Wrocław Panthers – Trutnov Rangers
První vzájemný duel v Trutnově ukázal, že Wrocław bude velkým favoritem. S Rangers zvítězili 48:7. Trutnov vstupuje do zápasu s prvním vítězstvím v kapse. V posledním zápase porazili Bucks 27:0. Proti Panthers je ale čeká mnohem náročnější soupeř, který si pohodlně kráčí k prvnímu místu skupiny Sever.

Zápas Panthers – Rangers začíná v sobotu od 15:00.

Třinec Sharks – Šumperk Dietos
Důležitý duel ve skupině Východ. Oba týmy mají bilanci 2-1. Sharks ale mají v kapse vítězství z prvního vzájemného duelu, který ovládli 27:6. Pro Sharks je klíčem úspěchu disciplína. Zbytečné fauly tým sráží a často se na výsledek musí nadřít o něco víc než by bylo nutné. Šumperk si před klíčovým duelem zvedl sebevědomí proti Golems, které porazil 23:3. Proti Sharks je ale čeká náročnější zápas. Prohra by již téměř jistě znamenala druhé místo ve skupině Východ a Dietos by se do semifinále museli prodrat jako nejlepší druhý tým ze všech skupin 3.Ligy.

Zápas Sharks – Dietos začíná v neděli od 14:00.

4.Liga

Karlovy Vary Warriors – Most Hunters
Warriors prožívají skvělý návrat do soutěže mužů. Po roční pauze jsou po dvou odehraných zápasech na prvním místě. Warriors porazili Titans a Nordians. Teď čeká Vary papírově nejslabší soupeř, nováček Most Hunters. Ti získávají těžce vydřené první zkušenosti se soutěžními zápasy. Ve svém premiérovém domácím zápase se jim podařilo dotáhnout utkání s Titans až do prodloužení, ve kterém prohráli. Vzhledem k odehraným zápasům budou Warriors favorité.

Zápas Warriors – Hunters začíná v sobotu od 12:00.

〈 Autor: Radim Kroulík, zdroj: www.caaf.cz 〉