Ofenzivní smršť v prvním poločase rozhodla o výhře Stallions

Stallions vyrazili po vítězství v Ústí nad Labem do Brna. Domácí Alligators si chtěli po prohře s Plzní spravit chuť. Pardubice se chtěly vyvarovat pomalého začátku, který je v Ústí trápil. Marně. Pardubický útok se rychle poroučel po třech akcích ze hřiště a navíc se nevydařil punt. Brno tak začínalo v útoku ve výborné pozici.

Tu dokázali Alligators využít a zaznamenali první touchdown zápasu. „Očekávali jsme náročný zápas, navíc jsme měli absence v obraně,” vysvětlil hlavní trenér Stallions, Petr Košťál. Nevydařený úvod zápasu Stallions nakopl k výbornému výkonu v útoku. „Přes vlažný začátek se nám začalo dařit hlavně v útoku a tím se chytla i obrana,” dodal Košťál.

Do poločasu nasázeli Hřebci hned pět touchdownů. O ty se postaral zachycenými přihrávkami Horáček, Jelínek, Petřík a Doucek. Jeden touchdown přidal quarterback Catapano sám po zemi. Rázem to bylo 33:6 pro Stallions. „První poločas se nám povedl,” radoval se Košťál.

Do druhého poločasu vstoupili Alligators bojovně. Na nepříznivý výsledek reagovali touchdownem Doležala ve třetí čtvrtině. „Hráče jsme upozorňovali, aby přes příznivý výsledek nepovolovali. To se nám bohužel stalo, ale to je naše mentalita,” dodal Košťál.

Alligators se prezentovali zlepšeným výkonem v útoku i obraně, ale více se jim skóre zkorigovat nepodařilo. „Přišlo mi, že v druhém poločase jsme to už jen chtěli dohrát,” potvrdil slabší výkon v druhém poločase defenzivní end Pardubic, Jakub Smutný.

Ten udělal tečku za zápasem, když zaznamenal pick six. Smutný si počíhal na pass náhradního quarterbacka Alligators, Jana Bulinského, směřovaný na running backa a doběhl s míčem do endzóny. „Hodil mi to přímo do rukou,” těšilo Smutného. Stallions si výhrou vylepšili bilanci na 2-0. Do Brna se za týden vrátí. Tentokrát na zápas s Brnem Sígrs. Alligators přivítají doma Lions.

 
> Autor: Radim Kroulík