Pahos a Ratliff dovedli Patriots k výhře nad Alligators

Pilsen Patriots vstupovali do Paddock ligy s velkým očekáváním. Ambice před prvním kickoffem v Plzni neskrývali a hodně si slibovali od nových posil. Trio posil Jesse Thompson, Ryan Pahos a Anthony Ratliff mělo otočit loňskou sezonu 0-10 v lepší výsledek.

První krok k lepší sezoně vyšel na jedničku. Patriots si poradili s brněnskými Alligatros 38:21. A quarterback Pahos ve spolupráci s Ratliffem táhli Patriots k vítězství. Ratliff, který hrál v útoku i obraně, otevřel skóre po 16yardovém touchdownovém běhu. Alligators se dokázali vzpouzet pouze první poločas. Ve druhém poločase již vládli na hřišti Patriots.

„Hrály proti sobě dva vyrovnané týmy. Byla to velká přetahovaná a čekalo se, která obrana dokáže vystavit soupeři stopku. Naštěstí se to podařilo naší obraně,” uvedl k zápasu Thompson. Ten si i přes komfortní náskok nebyl vítězstvím jistý až do samotného konce. „Až někdy tři minuty před koncem zápasu jsem cítil, že máme zápas pod kontrolou. Mohlo to dopadnou jakkoliv.”

Dva touchdowny Jakuba Rady zlomili vzdor brněnského týmu. Ten si po zápase pochvaloval morálku, kterou nastavil nový trenér Thompson. „Trenér přinesl skvělou morálku do týmu a podle toho tak hrajeme. Je to ale první zápas, je brzo dělat závěry.”

I přes výhru viděl Thompson prostor pro zlepšení. „Celkově jsem byl spokojený s naším útokem. V obraně jsme udělali dost chyb, které musíme opravit.” Další zápas čeká Patriots 13. dubna, kdy na domácí půdě přivítají jednoho z největších favoritů, Prague Lions.

> Autor: Radim Kroulík