Souboj rivalů odstartuje Paddock ligu

V neděli odstartuje televizním zápasem Prague Lions – Aquaponik Ostrava Steelers již 26. ročník ligy amerického fotbalu. Odchod krále, vyrovnaná liga a nový titulární partner. To jsou hlavní témata před ostrým startem ligy, která nově ponese název Paddock liga.

První test formy letošní sezony předvedou favorité proti sobě. Steelers v neděli zamíří na stadion Viktorie Žižkov k televiznímu zápasu s Lions. „Díky absenci Black Panthers je titul blíž. Kluci jsou o to víc motivovaní k práci, dodal running back Dominik Dvorský. Pro pražský tým je Žižkov prokletý, předchozí čtyři zápasy na tomto stadionu Lions prohráli. Zápasy Lions se Steelers vždy nabízí pořádné drama a tuhý boj. Loňské představení těchto týmů na Žižkově před kamerami ČT sport skončilo po velké bitvě 9:6 ve prospěch Steelers.

Lions udělali organizační změny, které mají vrátit nejstaršímu českému klubu titul. Nový hlavní trenér, Zach Harrod si organizační změny pochvaluje. „Mám více času na trénování. Letos je v týmu sedm trenérů, což jsme nikdy neměli. Je to úplně něco jiného,“ doplnil Harrod. Pražský tým povolal do týmu nové zahraniční posily. Lions se letos budou opírat o quarterbacka Michaela Hayese. V obraně pak bude úřadovat Joel McCandless. Pro pražský tým je Žižkov prokletý, předchozí čtyři zápasy na tomto stadionu Lions prohráli.

Steelers povede již třetí sezonu hrající trenér Garrett Griffeth. Ten v Ostravě nastolil řád, který vytáhl ostravský tým dvakrát do Czech Bowlu. „Je vidět kontinuální práce. Ke změnám došlo, ale základ jsme postavili, když jsem poprvé přišel,“ potvrdil Griffeth. Ten je pilířem obrany a sehranost může hrát v úvodním zápase velkou roli. Steelers se vyznačují tvrdým fotbalem, na což je Harrod připraven. „Jsou to tvrďáci. Víme, co nás čeká.“

Loňský úvodní zápas sezony mezi Lions a Black Panthers ukázal, že týmu může chvíli trvat, než se sehraje. Steelers mají v tomto ohledu výhodu, protože mají hlavního trenéra a klíčovou postavu obrany v týmu již třetím rokem. Na druhou stranu otazník visí u Steelers v útoku a v nové akvizici quarterbacka Randalla Schroedera.

Fanoušci se na stadionu mohou těšit na velkou show. Nový generální manažer Lions, Lukáš Bencalik, na tiskové konferenci připomněl chystanou poločasovou přestávku. „Vystoupí Marpo a Troublegang. Věřím, že to bude zážitek pro diváky.“ V parku u stadionu bude od 12 hodin připravena fanzona. Kickoff zápasu a celé sezony je pak na programu ve 14:00.

> Autor: Radim Kroulík