Úvodní zápas Paddock ligy vydřeli k vítězství Lions

Televizním soubojem mezi Prague Lions a Aquaponik Ostravou Steelers začala Paddock liga. Fanoušci na obrazovkách ČT sport viděli tradiční defenzivní bitvu dvou rivalů. Steelers vstupovali do zápasu s velkým handicapem. Quarterback Ostravy musel před sezonou na operaci se slepým střevem a do zápasu tak musel nastoupit Alan Kosniovský.

Útok Steelers tím byl značně ovlivněn. „Nebudeme házet vinu na útok, to je fotbal,” dodal k situaci Adam Synáček. Kosniovský bojoval a nutno říct, že jeho spoluhráči mu těžkou situaci neulehčili, když jeho přihrávky pouštěli. „Musíme víc zapracovat na chytání,” potvrdil Synáček. Více s nadhledem to bral nestor Ostravy, Martin Wasserbauer, který i v 51 letech je platným hráčem. „Kluci si asi vzali špatné rukavice.”

Obrana Lions se tak při absenci amerického quarterbacka mohla více zaměřit na běhovou hru Steelers. To se jim podařilo, a tak Pražané nepovolili soupeři ani bod. „Celkově byl výkon obrany dobrý, ale měli jsme ještě víc příležitostí sebrat soupeři míč,” radoval se po zápase obránce Lions, Lukáš Rokošný. Právě Rokošný si počíhal na přihrávku Kosniovského a věnoval tak míč svému útoku.

O jediný touchdown zápasu se postaral v první čtvrtině Marek Suchý. Ten zachytil dlouhou přihrávku od quarterbacka Michaela Hayese. „Je to první zápas, takže je ještě pořád co zlepšovat. Musíme být více konzistentní.” Lions se mohou radovat z výhry, ale vítězství 7:0 proti soupeři oslabeného o quarterbacka je malou kaňkou na vítězství.

Naopak velkou úlevu pocítili Lions z prolomení žižkovského prokletí. Na stadionu Viktorie Žižkov totiž vyhráli až na pátý pokus. „Jsme rádi, že se nám podařilo prokletí, neslavnou sérii na Žižkově. Sice to nebyl ideální výkon, jsme ale spokojení,” uzavřel Rokošný.

Další kolo Paddock ligy je na programu příští víkend, kdy Brno Alligators zavítají na hřiště Pilsen Patriots a Pardubice Stallions zahájí sezonu na hřišti nováčka, Ústí nad Labem Blades.

Záznam na ČT sport

Statistiky ze zápasu

> Autor: Radim Kroulík