Gladiators stále bez prohry

V neděli 5.5. přivítali vJihlavě na stadionu FC Vysočina dosud neporažení Gladiators plzeňské Patriots. Kvůli umístění v tabulce byla Vysočina mírným favoritem, ale jak dokazuje letošní ročník Paddock ligy každý víkend, o těsné zápasy zatím není nouze.

Zápas začal pro Gladiators již tradičně, když hned v prvním drivu našel quarterback Langford svého krajana Purdieho a rychle otevřel skóre ve prospěch domácích. Na úspěch útoku odpověděla dobře i obrana a Langford se znovu ujal míče. Obrana Patriots tentokrát zahrála lépe, a když Langford poslal na čtvrtý down dlouhou přihrávku téměř do plzeňské endzóny, míč zachytil QB Pahos, který v neděli nastupoval v obou směrech.

Postaral se tak o trochu hořkosladký úspěch Plzně, protože i přesto, že získal pro hosty míč, jejich útok rozehrával z dvouyardové vzdálenosti od své endzóny. Toho záhy využila obrana Vysočiny, když nose tackle Halousek donutil Pahose nepovoleně odhodit míč a připsal tak Gladiators dva body z obrany za safety.

Langfordův útok znovu nezklamal a díky Bencovi skóroval tentokrát po zemi. Patriots se však z pro ně nepříznivého začátku rychle oklepali a Pahos snížil svým 68yardovým během. Ofenzivní zápas pokračoval dál, když Calta a Rada připsali svým týmům po jednom touchdownu. Do konce prvního dějství dokázal plzeňský Babák proměnit fieldgoal a jeden touchdown připsal gladiátorský import Purdie.

V druhé půlce pokračovala strategická bitva, pro kterou si head coach Patriots Jesse Thompson připravil několik specialit ve svých special teams. Téměř vždy plzeňský útok hrál čtvrté downy a ve svých kickoffech se pokoušel získat míč kratšími kopy nebo onside kicky. Pozorný celek Vysočiny však žádný míč hostům nedaroval.

Poločasový stav 30:17 pro domácí upravil nejdříve Loukota a snížil tak na rozdíl jednoho touchdownu. Vysočina rychle odpověděla během Dunovského a přetahovaná pokračovala. Na 38:30 snížil podruhé Rada, ale následný třetí příspěvek Purdieho vnesl do plzeňských řad náznaky beznaděje. Na konečných 45:37 snížil sám quarterback Pahos, ale na otočení zápasu už Patriots nezbyl čas. Přes 500 promrzlých domácích fanoušků se tak mohlo radovat z další výhry domácích.

Vysočina Gladiators si tak připisuje čtvrté vítězství a těsně před polovinou soutěže vede skupinu Východ. Pilsen Patriots se s jednou výhrou a třemi prohrami drží na třetím místě skupiny Západ.

Autor článku: Ondřej Paulus