Zranění Pahose pomohlo Stallions k vítězství

Odveta Pardubic s Plzní přinesla podobný průběh zápasu. Pardubičtí Stallions se rychle ujali vedení. Nejprve se prosadil Horáček, který zachytil přihrávku od Catapana. Později touchdownovou spolupráci s quarterbackem Pardubic zaznamenal Jelínek. Za stavu 14:0 se tak zdálo, že Pardubice budou tentokrát držet otěže zápasu pevně v rukou.

Proti byl tým, který vedl quarterback Ryan Pahos. Ten ve druhé čtvrtině našel dvěma passy Jakuba Radu. Druhý touchdown, který padl 7 sekund před koncem poločasu. Ani jeden touchdown se nepodařilo Plzni potvrdit, a tak poločasové skóre bylo 14:12 pro Pardubice. Stallions byli dorovnáním skóre v závěru poločasu zjevně zaskočeni. „Pouštění dlouhých přihrávek a nedůsledné skládání soupeřů byly asi hlavní faktory, proč nás Plzeň dotáhla,” hodnotil nevydařenou druhou čtvrtinu obránce Pardubic, Stanislav Lepič.

Start druhého poločasu se ukázal být rozhodující. V úvodním útoku hodil plzeňský Pahos míč pouze do rukou pardubického Williamse, který doběhl s míčem až do endzóny a připsal si tak touchdown. V dalším útoku přišla pro Plzeň ještě větší pohroma. Pahos se s míčem rozeběhl po zemi, když najednou bez cizího zavinění spadl v bolestech na zem. Zranění achilovky pravděpodobně ukončilo americkému quarterbackovi sezonu.

Pahos dokázal před zraněním ještě snížit skóre na 21:18, ale po jeho odstoupení již plzeňský útok cestu do soupeřovi endzóny nenašel. Naopak Pardubice pokračovaly ve skórování. Do endzóny se opět dostal Horáček, následně se po zemi prosadil ještě Catapano a Ženka. Po vyrovnaném prvním poločase tak Pardubice dokázaly odskočit soupeři a zvítězit 44:18. „Kdyby se Plzni nezranil quarterback, tak by zápas vypadal jinak. Zápas by byl mnohem vyrovnanější,” hodnotil zápas hlavní trenér Pardubic, Petr Košťál.

Pro Stallions to byla klíčová výhra k postupu do semifinále.

> Autor článku: Radim Kroulík