Druhé derby ovládli opět Sígrs

Sedmé brněnské derby mezi Sígrs a  Alligators mohli vidět diváci na hřišti Ragby Bystrc tuto sobotu a všichni kdo dorazili, měli o podívanou postaráno. A to hlavně díky zahraničním posilám obou celků.

První body získali Sígři, když se jim povedlo zblokovat pokus o field goal Alligatorů, po tom co se pomalu ale jistě posouvali k endzone svého soupeře. Zblokovaného míče se zmocnil následně Sígr Tyrone Clark a doběhl do soupeřovy endzóny a připsal si tak 84yardový touchdown. Následné potvrzení se však Craigovi Coffmanovi nepovedlo.

Poté se Alligators podařilo získat body díky dvojici Tomáš Fortelný – Wiliam Bartels. Navíc díky kopu od Jana Nestra se jim podařilo získat jednobodové vedení. Wiliam Bartels byl v zápase oblíbeným cílem Tomáše Fortelného, jelikož právě oni dva zaznamenali všechny touchdowny Alligators.

Na druhé straně barikády to byl hlavně Tyrone Clark, který si až na jednu výjimku připsal všechny touchdowny Sígrů. Výjimkou byl touchdown Igora Mašlanky, který chytil dobře mířený pass od Craiga Coffmana.

Zápas byl až do půlky druhé čtvrtiny vyrovnaný a jednalo se o touchdownovou přestřelku, která je letos v Paddock lize často k vidění.

Druhý poločas už Sígři vedli o 13 bodů a jejich taktika byla co nejvíce nechat plynout čas a proto byla k vidění hlavně velmi oblíbená taktika Sígrů v útoku, běhy. I z tohoto důvodu nebyl k vidění žádný touchdown.

V poslední čtvrtině se oběma celkům povedlo skórovat. Sígrům v polovině čtvrtiny a Alligators v poslední půl minutě. Dá se tedy konstatovat, že se Alligatoři rozloučili se sezónou touchdownem.

Celková bilance brněnských derby mezi Sígrs a Alligators, je lepší pro Sígry jelikož mají 4 výhry, 1 remízu a 2 prohry.

Autor článku: Šimon Zouvala