Lions vyhráli podeváté. Hayes překonal rekord

Prague Lions se vzpamatovali z těsné porážky v Pardubicích suverénní výhrou v posledním kole základní části nad Blades.

První poločas byl vyrovnaný a přinesl bodovou přestřelku. Lukáš Kadlec otevřel skóre 35yardovým field goalem. Blades skóre vyrovnali na 3:3 úspěšným field goalem Marka Hruboně ze 33 yardů. Poté se vedení ujali  Blades, když Jakub Imr úspěšně skóroval touchdown 40yardovým během do endzóny.

Po krátké pauze na výměnu stran skóre ve druhé čtvrtině dorovnali Lions 31yardovým passing touchdownem Archieho Stevense. Lions se krátce poté dostali do vedení, když Lukáš Růžek uběhl 2 yardy do soupeřovy endzóny. Lions utvrdili svou suverenitu v zápase, když na konto Lions připsal další touchdown vzduchem Marek Suchý. V poločase tedy týmy odcházely ze hřiště za skóre 24:10 pro Lions.

Ve druhém poločase skóre otevřeli Lions 1yardovým během Lukáše Růžka. Blades snížili náskok Lions, když quarterback Blades Pavel Mráz hodil perfektní přihrávku na volného Davida Richtera. Čtvrtou čtvrtinu ovládli Lions 2 touchdowny. Poprvé našel Michael Hayes Archieho Stevense a na podruhé mohl touchdown oslavovat Marek Suchý.

V tomto zápase Michael Hayes stanovil nový rekord počtu přihrávek pro touchdown, když hodil 39 passových touchdownů v základní části. Překonal tak bývalého quarterbacka Lions, Matta Silvu, který měl v roce 2016 na kontě o jeden touchdown méně.

Autor článku: Micah Lembke